Služby

Máte pretrvávajúci stres z vašej neplodnosti?  Vstávate a zaspávate s myšlienkou len na jedno – ako otehotnieť? Všade vidíte bábätká a máte pocit, že práve vy, nikdy nebudete mať vlastné? Prenášate stres  aj na vaše okolie? Potratili ste alebo sa nepodarila asistovaná reprodukcia a teraz prežívate beznádej? Pretrváva u vás strach otehotnieť, strach z pôrodu, obava potratu, predchádzajúce ťažké tehotenstvo, obava z gynekologickej operácie alebo prežívate žiaľ kvôli strate nenarodeného dieťaťa?

Ak je to tak, je čas sa zastaviť a začať sa pozerať na veci inak. Práve pre vás je tu pripravené komplexné poradenstvo.

1. Cielená fertility výživa a detoxikácia organizmu

Poradenstvo zamerané na zdravé fungovanie ženského organizmu. Dozviete sa akým spôsobom si môžete zharmonizovať menštruačné cykly (bylinky, čaje, špecializované doplnky) a podporiť plodnosť. Cielená „fertlity výživa“ je iná ako bežná diéta alebo detoxikačný program. Je to výživa pre cielenú harmonizáciu hormonálneho systému, výsledkom čoho je zdravý menštruačný cyklus, ovulácia a zdravé tehotenstvo. Existujú špecifické živiny, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri otehotnení a regenerácii, ich nedostatok má za následok zníženú imunitu, regeneráciu, neplodnosť, narušení cyklus, opakujúce potraty…atď. Odporučím aj ďalšie vyšetrenia, ktoré pomôžu odhaliť dôvody neplodnosti.

2. Príprava na otehotnenie

Často na ceste k otehotneniu sa objavia skryté, potlačené emócie, strachy, obavy. Cieľom poradenstva a koučingu je odhaliť skryté prekážky, ktoré môžu brániť k otehotneniu. Pomôcť k spracovaniu traumatizujúcich zážitkov, ako je strach otehotnieť, strach z pôrodu, obava potratu, predchádzajúce ťažké tehotenstvo, gynekologická operácia, nedostatočná podpora okolia, spracovanie etických otázok, hnev na seba na okolie alebo nešetrné gynekologické vyšetrenie, či nevhodné správanie lekárov.

3. Harmonizácia a relaxácia

Cielená relaxácia a uvoľňovanie blokov. Hlavným zámerom je nácvik relaxačných techník, afirmácii, meditácii, ktoré majú slúžiť k uvoľneniu momentálneho napätia a stresu a spracovanie tráum. Ide o cielené uvoľňovanie, ktorého zámerom je napríklad podpora práce vaječníkov, maternice a po transfere zvýšenie úspešnosti uchytenia oplodneného vajíčka.

4. Príprava a podporná starostlivosť pri asistovanej reprodukcii (IVF)

Podporná starostlivosť pre ženy a páry, ktoré sa rozhodli pre liečbu na klinike asistovanej reprodukcie. Starostlivosť je zameraná na vysvetlenie ako prebieha liečba, aké vyšetrenia môžete očakávať, ako prebiehajú jednotlivé prípravne kroky – hormonálna príprava. Cieľom podpornej starostlivosti je aj psychická príprava na IVF.

5. Harmonizácia cyklu

Prírodné výživové poradenstvo a psychosomatická starostlivosť pre ženy, ktoré trpia reprodukčnými poruchami. PMS, PCOS, endometriózou, anovulačnými cyklami, bolestivou menštruáciou, vaginálnymi mykózami, opakovanými infekciami močových ciest…

6. Zvládanie tehotenstva

Podporná starostlivosť pre ženy, ktoré riešia psychosomatické problémy počas tehotnosti a šestonedelia.  Najčastejšie je to obava z ťažkého pôrodu, predchádzajúce komplikované tehotenstvo, popôrodné „baby blues“, popôrodná skľúčenosť…

7. Perinatálna starostlivosť

Podporná starostlivosť pre ženy, ktoré riešia smútok, hnev a žiaľ zo straty nenarodeného dieťatka. Ide o najčastejšie o vnútromaternicové odumretie plodu, spontánny potrat, interrupcia so zdravotných dôvodov… Podporná starostlivosť a koučing je zameraný na prekonanie tejto smutnej záťažovej situácie. Stretnutia sú zamerané na spracovanie hnevu, smútku, psychickej bolesti a znovuobjavenie sily a motivácie pokračovať ďalej.

8. Doplnkové poradenstvo

V prípade záujmu odporučím ďalšie alternatívy, ktoré pomôžu k harmonizácii organizmu a príprave na otehotnenie. Bachové kvapky, cviky na uvoľňovanie panvového dna, Mojžišovej metóda, Symptotermálna metóda rozpoznania prirodzenej plodnosti, bylinky, čaje na podporu počatia, aromaterapia a ďalšie.

9. Harmonizácia ženskej energie a vitality

Niektoré ženy  dostali  dar, že otehotneli v čase, ktorý im vyhovoval a bez problémov prežili tehotenstvo a pôrod. Je úplne jasne, že mali na tom veľkú zásluhu, ale i tak to zostane veľkým darom, za ktorý môžu byť vďačné. Ženám, ktorým to takto nevyšlo a trápia sa výčitkami a osobným – ženským zlyhaním je určená pomocná ruka. Pomoc je určená aj ženám, ktorým sa napriek veľkej snahe nepodarilo otehotnieť  a rozmýšľajú nad adopciou alebo potrebujú objaviť ďalšie svoje dary. Poradenstvo a koučing je určené aj klientkám, ktoré potrebujú znovuobjaviť ženskosť a radosť zo života po prekonaní náročnej gynekologickej operácie, hormonálnej liečbe alebo ťažkého pôrodu.

OBJEDNAŤ KONZULTÁCIU